polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 7 listopada 2020

33 Niedziela zwykła

15.11.2020 r.

          Przeżywamy dzisiaj IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Wyciągnij rękę do ubogiego (Syr 7,32).

 Kalendarz liturgiczny: 

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
  • W poniedziałek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia oraz Rocznica Poświęcenia Rzymskich Bazylik Piotra i Pawła, Świętych Apostołów
  • We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • W czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA i wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

           Różaniec za zmarłych ‑  dzisiaj o godz. 1530.

           Modlitwa Róż Różańcowych w intencji ubogich: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża św. Jana Pawła II.

           W III piątek miesiąca (20.XI) Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszach świętych, a wieczorem dodatkowo po Koronce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji żyjących i zmarłych.

           W niedzielę za tydzień zapraszamy na Nieszpory o godz. 1530 z okazji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówimy akt osobistego poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za który można uzyskać odpust zupełny. Różaniec za zmarłych będzie o godz. 1500.

           Ks. Robert Chrząszcz, pracujący od 2005 r. na misjach w Brazylii, w Rio de Janeiro, decyzję Ojca Świętego Franciszka został mianowany w środę 11 listopada br. biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej. Ksiądz Robert pełnił funkcję proboszcza parafii i wikariusza biskupiego jednego z rejonów archidiecezji Rio de Janeiro. Gratulujemy Księdzu Biskupowi Nominatowi i otaczamy naszą modlitwą.

           Dziękujemy pani Renacie i pozostałym osobom, które od Sióstr Benedyktynek ze Staniątek przywiozły nieodpłatnie chryzantemy (w ramach akcji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa polegającej na interwencyjnym wykupie kwiatów od ogrodników) oraz paniom Agnieszce i Elżbiecie, które je ułożyły w kościele.

           Bóg zapłać za ofiary na parafię i sanktuarium. Połowa dzisiejszej składki zostanie przeznaczona na „Fundusz dla ubogich” w naszej parafii. Potrzebna jest pewna pula środków na wsparcie osób źle lub bardzo źle sytuowanych czy też znajdujących się losowo w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Troska o ten aspekt życia wspólnoty wierzących był zawsze przedmiotem szczególnej uwagi Kościoła od czasów apostolskich. Kto miałby takie życzenie, może także w przyszłą niedzielę złożyć ofiarę w kopercie opisanej „Fundusz dla ubogich” lub na konto parafialne z takim samym dopiskiem „Fundusz dla ubogich”. Środki te będą przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Równocześnie prosimy sąsiadów, wrażliwych parafian, także sołtysów, o wskazanie takich osób i takich potrzeb dostrzeżonych w swoim otoczeniu. 

Wszystkim obecnym w kościele i pozostającym w domach życzymy wielu sił, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.