polski english français deutsch italiano nederlands
środa, 24 listopada 2021

33 Niedziela zwykła

14.11.2021 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
  • We wtorek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
  • W środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • W piątek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • W sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (ostatnia niedziela roku liturgicznego) i wspomnienie Ofiarowania NMP

Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich, przeżywany pod hasłem: Ubogich zawsze macie u siebie (Mk 14,7). Ofiary na rzecz ubogich i dzieł charytatywnych zbierane są do puszek przy wyjściu z kościoła.
Połowa zebranych środków zostanie przeznaczona na cele charytatywne w diecezji, pozostała część na „Fundusz dla ubogich” w naszej parafii. Podobnie jak w ubiegłym roku, zwracamy się do wiernych, jeśli będą mieli takie życzenie, o zasilenie tegoż funduszu ofiarą w kopercie z opisem „Fundusz dla ubogich”, którą można złożyć w przyszłą niedzielę na tacę, lub na konto parafialne również z dopiskiem „Fundusz dla ubogich”. Równocześnie prosimy sąsiadów, wrażliwych parafian i sołtysów o aktualną mapę osób i rodzin znajdujących się w szczególnej potrzebie. Do nich będą adresowane przedświąteczne paczki i choćby symboliczna pomoc materialna na miarę zebranych środków.

Różaniec za zmarłych dzisiaj o godz. 1530.

W III piątek miesiąca (19 XI) Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej wieczornej, dodatkowo po Koronce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji żyjących i zmarłych.

W niedzielę za tydzień zapraszamy na Nieszpory o godz. 1530 z okazji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy św. adoracja i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za który można uzyskać odpust zupełny. Różaniec za zmarłych będzie o godz. 1500.

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji ubogich materialnie i duchowo: poniedziałek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; wtorek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; czwartek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; piątek - Róża Świętej Rity; sobota - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

W związku z trwającym w Kościele Rokiem Rodziny i Rokiem Świętego Józefa zapraszamy do podjęcia trudu zmierzającego do odnowienia i wzmocnienia małżeństw i rodzin poprzez udział w Rekolekcjach RODZINA33. Jest to piękna 33 dniowa przygoda, od 21 listopada do 23 grudnia, wspólnego małżeńskiego spotkania z Panem Bogiem i otwarcia się na Jego łaskę.

Więcej szczegółów na stronie: www.rodzina33.pl

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom, gościom i parafianom, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.