polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 16 maja 2021

7 Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16.05.2021 r.

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

 

  • · Dzisiaj – uroczystość Wniebowstąpienia pańskiego oraz święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • · W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Dzisiaj wraz z dziećmi III klasy radujemy się, że Chrystus Pan wstępujący do nieba na prawicę Ojca, pozostaje z nami w sakramentalnych znakach, a do serc dzieci przychodzi po raz pierwszy w Sakramencie Eucharystii. Przez najbliższy tzw. Biały Tydzień dzieci I-Komunijne będą mogły w sposób uroczysty uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Komunię św. przedłużając w ten sposób swoje dzisiejsze święto.

 Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza, który zostanie przeznaczony na zakup dwóch kropielnic bezdotykowych. Są one już zamówione i zostaną zainstalowane w kościele za około 2 tygodnie.

Bardzo dziękuję również za gorliwe zaangażowanie w przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą Uroczystość I Komunii Świętej.

 Osobne podziękowania dla pani Agnieszki Waligóra za wykonanie w porozumieniu z rodzicami aranżacji kwiatowych i dekoracji eucharystycznych oraz dla wspierającej ją pani Beaty Juszkiewicz.

 Dziękujemy strażakom z Sierakowa, Kunic i Winiar za umycie placu przykościelnego.

 Dziękujemy bardzo panu Bogusławowi Ślęczka z synem Konradem za skoszenie trawy wokół obu kościołów i przy wikarówce. Przy okazji dziękujemy jeszcze raz panu Leszkowi Cygan z synem Krzysztofem, którzy do tej pory przez kilka sezonów wykonywali tę pracę.

 Jesteśmy wdzięczni panu Mirosławowi Molendys za troskę o utrzymanie w należytym porządku brzegu cmentarza parafialnego poprzez wykonywanie oprysków hamujących agresywne rozplenianie się chwastów i innych niepożądanych roślin.

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji biskupów i kapłanów przeżywających rocznice święceń kapłańskich. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 W piątek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

 W sobotę Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego, po niej czuwanie z modlitwą o wylanie Ducha Świętego, zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 W imieniu organizatorów dziękujemy za datki do puszek dla poszkodowanych w pożarze w Winiarach, które dały sumę 9898,91 zł i 15 Euro.

 Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 Gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.