polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 30 stycznia 2017

Bieg dla życia

Czytaj więcej »


poniedziałek, 24 października 2016

Spotkanie po ŚDM

Czytaj więcej »


środa, 5 października 2016

Wypominki w naszym Santuarium

Wypominki to forma błagalnej modlitwy za zmarłych. Tradycja wypominek polega na zapisywaniu i wyczytywaniu imion zmarłych, aby w ich intencji prosić o odpuszczenie grzechów. Modlitwom towarzyszą śpiewy, modlitwy i msza święta. Są one wyrazem głębokiej miłości i wiary w to, że imiona zapisane na kartkach, a następnie odczytane, zostają zapisane w Bożej księdze życia. Ten szczególny sposób uczczenia pamięci naszych bliskich zmarłych sięga X wieku.

W naszym sanktuarium przez cały miesiąc październik przyjmujemy wypominki:

  • Wypominki jednorazowe – czytane są na podczas procesji za zmarłych  oraz w na różańcu, który odprawiamy w listopadzie.
  • Wypominki roczne – będą czytane w każdą niedzielę(z wyjątkiem uroczystości Bożego Narodzenia, Wielkanocy, odpustów parafialnych oraz rekolekcji), przed Mszą Św. o godz. 9.00 oraz 11.00. Za tych zmarłych będzie również odprawiana Msza Św. w Pierwszy Czwartek Miesiąca. Bardzo prosimy na kartach wyraźnie zaznaczyć przed którą Mszą Św. mają być czytane wypominki. 
  • Msza Św. za zmarłych w dniu zadusznym 2 XI 2016r.  będzie odprawiona o godz. 9.00 i 18.00. Prosimy by na kartach zaznaczyć o które godzinie mają być wypomniane dusze. 
Czytaj więcej »


wtorek, 30 sierpnia 2016

Porządek Mszy Św.

Czytaj więcej »sobota, 2 kwietnia 2016

Komunikat KEP

KOMUNIKAT

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski  w sprawie pełnej ochrony życia człowieka


Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.  

 W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. 

 

 /-/ Abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

Przewodniczący KEP


/-/ Abp Marek Jędraszewski

Metropolita Łódzki

Zastępca Przewodniczącego KEP

 

 

/-/ Bp Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny KEP

Czytaj więcej »


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.