polski english français deutsch italiano nederlands
wtorek, 12 września 2017

XXIII Niedziela Zwykła

10 września 2017

 

  1. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Środa – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Piątek – Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

Sobota – Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa

  1. W poniedziałek – Wieczór Maryjny. Porządek będzie inny niż dotychczas, a mianowicie:

18:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu (i adoracja w ciszy)

18:20 Różaniec – prowadzi Róża Najświętszej Rodziny

19:00 Msza św. i procesja maryjna wokół kościoła (przynosimy świece)

  1. W piątek – spotkanie przed chrztem świętym. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną i Koronkę do Bożego Miłosierdzia (3 piątek miesiąca) i na spotkanie do salki na plebanii.
  2. W sobotę 16 września zapraszamy na spotkanie po pielgrzymkowe (dotyczy pielgrzymki pieszej na Jasną Górę). Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i potem na spotkanie (piknik).
  3. Dyżur modlitewny przed wieczorną Mszą św. (różaniec): wtorek – Róża Matki Bożej Dziekanowskiej. Środa - Róża św. Józefa. Czwartek -  Róża Matki Bożej Szkaplerznej. Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sobota – Róża Matki Bożej Anielskiej.
  4. Zapraszamy do nowej, powstającej róży św. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie są w żadnej róży różańcowej. Jedynym obowiązkiem jest odmówienie codziennie 1 dziesiątki różańca, co zajmuje dosłownie kilka minut.
  5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary (składka inwestycyjna). Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na Sanktuarium. W tym tygodniu powierzamy troskę o dom Boży rodzinom z Winiar.
Czytaj więcej »poniedziałek, 1 maja 2017

Wprowadzenie relikwii

Czytaj więcej »


poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Droga Światła 2017r.

Każdego roku w wigilię przed Świętem Miłosierdzia Bożego w naszej parafii odbywa się Droga Światła. W tym roku miała ona wyjątkowe znaczenie, ponieważ była nie tylko przygotowaniem do Święta Miłosierdzia, ale także dziękczynieniem za wspólnie przeżyte internetowe rekolekcje LOGinLOVE. Po Mszy Świętej udaliśmy się w procesji do 7 stacji, które przedstawiały 7 scen po Zmartwychwstaniu Jezusa. Następnie zapaliliśmy lampiony, na których umieszczone zostały cytaty z internetowych rekolekcji LOGinLOVE.

Serdecznie dziękujemy za udział w tym szczególnym nabożeństwie! 

Galeria zdjęćCzytaj więcej »
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.