polski english français deutsch italiano nederlands

czwartek, 14 stycznia 2016

Kolędować Małemu

„Śpiewam o Panie
sławiąc imię Twe.
U Twego żłóbka
składam serce swe..."

Styczeń jest zawsze czasem radości z tajemnicy wcielenia. W naszej parafii te radość  pomagają przeżyć nam „grupy kolędnicze” które w naszym Sanktuarium dzielą się swoim talentem pięknie wykonując (często zapomniane) kolędy oraz przedstawiają Jasełka. Bóg zapłać dzieciom i nauczycielom ze szkół podstawowych z naszej parafii za poświęcony czas i pięknie przygotowane jasełka oraz kolędowanie. Spędzony z wami czas jest dla wszystkich parafian najlepszą katechezą i chwilą zadumy nad jedną z najważniejszych prawd naszej wiary – Tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Bóg zapłać składamy również naszym scholom parafialnym, za „perfekcyjne” przygotowanie koncertu kolęd oraz liturgii Mszy Św. „Wykonywany śpiew jest obrazem naszego serca”, mówił św. Augustyn, jesteśmy przekonani, że wasze serca przepełnione są miłością do Boga  - Bóg zapłać, że pomagacie swoim talentem i zaangażowaniem innym osobom również zbliżać się do Boga.

Czas kolędowania dobiegł końca, jednak trwamy na modlitwie w naszym sanktuarium. Niech tak przeżyte święta w roku świętym, będą tylko preludium do dalszych wyzwań i odrywania Boga w naszej codzienności.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia - kliknij

Czytaj więcej »poniedziałek, 4 stycznia 2016

Wieczór Św. Jana Pawła II

Czytaj więcej »


środa, 16 grudnia 2015

Spotkanie ŚDM

Dnia 15 grudnia 2015r. w Regionalnym Centrum Oświatowo - Sportowym odbył się drugi etap szkoleń przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Spotkaniu przewodniczył ks.Łukasz Michalczewski - koordynator rejonowy oraz Sylwester i Piotr - przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele dekanatu Dobczyce oraz dekanatu Niegowić wraz ze swoimi proboszczami i duszpasterzami odpowiedzialnymi za Światowe Dni Młodzieży w Parafiach. Podczas spotkania zostały poruszone kwestie logistyczne - szczególnie obowiązki Komitetów Parafialnych oraz system rejestracji. Zwróciliśmy uwagę na to, że każdy pielgrzym, który zarejestruje się w systemie i przybędzie do naszej parafii musi być przekonany, że w pełni duchowo i bezpiecznie przeżyje pobyt w Polsce, a my jako Komitety Parafialne jesteśmy za to odpowiedzialni. Każdy Dekanat i Parafia otrzymała szacunkowe ilości pielgrzymów, jakie chcielibyśmy zakwaterować w Parafii dlatego jeszcze raz zachęcaliśmy, by pozyskać nowe rodziny, które chętnie przyjmą pielgrzymów. Istotnym tematem oprócz zakwaterowania był transport i wyżywienie grup oraz opieka nad nimi podczas całego pobytu w Polsce, ponieważ każdy zarejestrowany pielgrzym otrzyma pakiet, który będzie wydawany w parafiach.

Na zakończenie każdy z nas otrzymał materiały dla swoich parafii, życzenia na Święta Bożego Narodzenia oraz błogosławieństwo na dalsze działania... Dziękujemy wszystkim za obecność!

  

 

  

Czytaj więcej »


środa, 16 grudnia 2015

Rekolekcje Parafialne

Czytaj więcej »


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.