polski english français deutsch italiano nederlands

Sakrament Bierzmowania

 

Bierzmowanie wraz z chrztem i Eucharystią należy do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Dlatego przyjęcie tego sakramentu jest odpowiedzią człowieka wierzącego na otrzymane  łaski chrztu świętego.  W naszej parafii przygotowanie do tego Sakramentu trwa trzy lata. Przygotowanie to dotyczy ochrzczonej  młodzieży, która pragnie przyjąć ten Sakrament z klasy  VII szkoły podstawowej oraz  z II i III klasy gimnazjum. W ramach przygotowania młodzieży uczestniczy w spotkaniach:

  • Kl. VI – raz w miesiącu – p. Katechetka 
  • Kl. VII – raz w miesiącu – p. Katechetka 
  • Kl. VIII – w każdy czwartek  - ks. Wikariusz

Młodzież przygotowująca się do tego sakramentu powinna wypełniać wszystkie praktyki religijne, żyć zgodnie z przykazaniami oraz uczestniczyć w nabożeństwach wg. indeksu, który otrzymuje we wrześniu podczas Mszy Św. rozpoczynającej rok formacyjny kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Wypełniony indeks  oraz uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych jest podstawą zaliczenia roku przygotowania.  


Osoby dorosłe pragnące przyjąc Sakrament Bierzmowania proszone są o zgłoszanie się do kancelarii parafialnej. 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.