polski english français deutsch italiano nederlands

Sakrament Chrztu Świętego

 

Sakrament Chrztu Świętego w naszej parafii jest zawsze udzielany w III niedzielę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 . W grudniu udzielamy Sakramentu Chrztu w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  oraz po Triduum Sacrum w Poniedziałek Wielkanocny. Do kacelarii należy się zgłosić co najmniej dwa tygodnie przed datą  Chrztu Św. 

Przy zgłoszeniu chrztu dziecka w kacelarii należy przedstawić następujące dokumenty:

  • akt urodzenia dziecka z USC ORYGINAŁ
  • akt ślubu kościelnego rodziców dziecka, jeżeli ślub był udzielany w innej parafii

Rodzice dziecka oraz chrzestni z naszej parafii powinni uczestniczyć w katechezie chrzcielnej, która w naszej parafii odbywa sie zawsze w piątek przed III niedzielą miesiąca po Mszy Św. wieczornej. 

Rodzicami chrzestnymi mogą być:

  • Osoby pełnoletnie i po Sakramencie Bierzmowania
  • Młodzież uczęszczająca na katechezę
  • Dorośli w stanie wolnym lub żyjący w związku sakramentalnym – osoby praktykujące  praktyki religijne ( życie sakramentalne, cotygodniowa msza św. niedzielna)

Rodzice chrzestni spoza parafii maja obowiązek dostarczyć zaświadczenie z parafii zamieszkania, że są praktykującymi katolikami i mogą być rodzicami chrzestnymi dziecka.


UWAGA

W wypadku jeśli posługa dotyczy osoby (osób) nie z naszej parafii
konieczne jest zezwolenie z parafii zamieszkania

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.