polski english français deutsch italiano nederlands

wtorek, 28 lutego 2017

Wielki Post 2017r.

Czytaj więcej »


poniedziałek, 30 stycznia 2017

Bieg dla życia

Czytaj więcej »


poniedziałek, 24 października 2016

Spotkanie po ŚDM

Czytaj więcej »


środa, 5 października 2016

Wypominki w naszym Santuarium

Wypominki to forma błagalnej modlitwy za zmarłych. Tradycja wypominek polega na zapisywaniu i wyczytywaniu imion zmarłych, aby w ich intencji prosić o odpuszczenie grzechów. Modlitwom towarzyszą śpiewy, modlitwy i msza święta. Są one wyrazem głębokiej miłości i wiary w to, że imiona zapisane na kartkach, a następnie odczytane, zostają zapisane w Bożej księdze życia. Ten szczególny sposób uczczenia pamięci naszych bliskich zmarłych sięga X wieku.

W naszym sanktuarium przez cały miesiąc październik przyjmujemy wypominki:

  • Wypominki jednorazowe – czytane są na podczas procesji za zmarłych  oraz w na różańcu, który odprawiamy w listopadzie.
  • Wypominki roczne – będą czytane w każdą niedzielę(z wyjątkiem uroczystości Bożego Narodzenia, Wielkanocy, odpustów parafialnych oraz rekolekcji), przed Mszą Św. o godz. 9.00 oraz 11.00. Za tych zmarłych będzie również odprawiana Msza Św. w Pierwszy Czwartek Miesiąca. Bardzo prosimy na kartach wyraźnie zaznaczyć przed którą Mszą Św. mają być czytane wypominki. 
  • Msza Św. za zmarłych w dniu zadusznym 2 XI 2016r.  będzie odprawiona o godz. 9.00 i 18.00. Prosimy by na kartach zaznaczyć o które godzinie mają być wypomniane dusze. 
Czytaj więcej »


wtorek, 30 sierpnia 2016

Porządek Mszy Św.

Czytaj więcej »


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.