polski english français deutsch italiano nederlandsniedziela, 1 września 2019

22 Niedziela Zwykła - 1 września 2019 r.

1. Kalendarz Liturgiczny:

  • · Dzisiaj – wspomnienie bł. Bronisławy
  • · We wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • · W czwartek – wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty
  • · W niedzielę – święto narodzenia Najświętszej maryi panny (8.IX)

2. Dyżur różańcowy o pomyślne rozpoczęcie roku szkolnego i błogosławieństwo Boże w nauce: poniedziałek - Róża świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża św. Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; sobota - Róża Najświętszej Rodziny.

3. Dzisiaj, w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, modlimy się za ofiary agresji niemieckiej na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

4.    Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów naszych szkół – w poniedziałek, 2.IX o godz. 900. Pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w tym dniu we Mszy św. o godz. 700 lub 1800. Będziemy polecać się opiece Bożej na cały rok.

 

5. W I czwartek i I piątek  spowiedź w godz. 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800.  W czwartek – „Wieczór  św. Jana Pawła II”: od godz. 1830 – 1930 Godzina Święta prowadzona przez  obrońców życia. Od 1930 – 2000 adoracja w ciszy. O godz. 2000 Msza święta i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa. W I sobotę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 700; odwiedziny chorych od godz. 900.

6. Zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 800.

7. Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę, 8.IX ‑ w programie Droga Krzyżowa o godz. 900 i Eucharystia o godz. 1100.. Wspólny wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 615. Zapisy w zakrystii do środy.

8. Bóg zapłać młodzieży i dorosłym za porządki w salce, przy kościele i przy plebanii przed nowym rokiem szkolnym.

9. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielę i złożoną ofiarę.  W nadchodzącym tygodniu troskę o kościół powierzamy kolejnej grupie mieszkańców Sierakowa.

10. Następny numer Wieści z Domu Matki ukaże się około połowy września.

Czytaj więcej »niedziela, 18 sierpnia 2019

20 Niedziela Zwykła - 18 sierpnia 2019 r.

1. Kalendarz Liturgiczny:

  • · We wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • · W środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • · W czwartek – wspomnienie NMP Królowej
  • · W sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła

 

2. Dyżur różańcowy w intencji dzieci i młodzieży: poniedziałek – Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża św. Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; sobota - Róża Św. Józefa.

3. Spotkanie przed pielgrzymką na Litwę będzie miało miejsce we wtorek, 20 sierpnia
o godz. 1900 w Dziekanowicach.

4. Wyjazd dla Róż Różańcowych - i nie tylko – na nocne czuwanie i odpust w Pasierbcu w sobotę,
24 sierpnia o godz. 1900, koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii do środy.

5. Dziękujemy panu Czesławowi Mazurowi z synami za utylizację ściętych bukszpanów.

6. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedzielę i za pomoc okazaną przez osoby spoza dyżuru dla osamotnionej pani. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom
z Sierakowa zgodnie z harmonogramem umieszczonym w „Wieściach z Domu Matki”.

7. Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera zaprasza na spotkanie na temat odnawialnych źródeł energii. Mowa będzie o formach wsparcia przy wdrażaniu nowych technologii, jak panele fotowoltaiczne oraz wymiana pieców  -  w ramach programuczyste powietrze. Termin 20.08.2019, godz. 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu przy ul. Szkolnej 43
w Dobczycach.

8. Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski zaprasza na uroczystości 50 rocznicy Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej, które odbędą się w sobotę
24 sierpnia o godz. 1100 na Rynku w Myślenicach. Szczegóły w gablocie.

Czytaj więcej »


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.